Nepřehlédněte

Jaké jsou letošní kávové trendy?

Módní trendy zasahují do každé oblasti a ani příprava či pití kávy nejsou výjimkou. Pokud si chcete pochutnávat na svém oblíbeném nápoji a zároveň být in, seznamte se s následujícími trendy pro rok 2020! Káva trochu jinak Velmi trendy je letos ..

Můžete jíst kávová zrna?

Možná jste právě dostali zajímavý pytel zrn a stěží se můžete dočkat, až to zkusíte trochu, nebo možná jste jen zvědaví. Ať už uvažujete o jakémkoli uvažování, zjistíte-li, že přemýšlíte o konzumaci kávových zrn, jste na správném místě pro ..

Průvodce cuppingem pro začátečníky

Jsem tu, abych vám řekl, že cupping není zdaleka tak zastrašující, jak jsem si myslel, že to bylo tehdy! Se správným vybavením (nebo trochu vynalézavostí) byste mohli začít cupping tento týden. Ale nejdřív… Co je to vlastně šálek kávy? Pro mnohé z nás ..

Káva bez kofeinu a účinky kofeinu

"Mysl je vzbudena a nápady vylévají jako prapory Grande Armée." To je způsob, jakým francouzský spisovatel Honoré de Balzac z 19. století popsal vliv kávy na jeho představivost, což je zážitek podobný účinku otevírání očí na tolik milovníků kávy. Za ..

Celosvětové výhody nákupu kávy Fair Trade

Pouze hodnota oleje převyšuje hodnotu kávy jako mezinárodní komodity. Odhaduje se, že po celém světě 25 milionů lidí pěstuje kávu nebo jinak pracuje na jejím zpracování, přepravě nebo prodeji. Bohužel, mnoho světových kávových plantáží začalo před ..

Získejte správnou přípravou z kávy to nejlepší

Příprava perfektního šálku kávy je ideální na dosah kohokoliv. Stačí dodržovat několik jednoduchých pravidel a zvolit způsob přípravy kávy, který vyhovuje vašemu osobnímu vkusu a vašemu životnímu stylu. Tipy na vaření kávy Při vaření jakéhokoli druhu ..

Jak si vybrat nejlepší kávová zrna

Jaká jsou nejlepší kávová zrna ke koupi? To je zcela subjektivní záležitost, určovaná stejně osobním vkusem, jako neuvěřitelně širokou nabídkou kávových zrn na prodej. Nejprve přemýšlejte o tom, jaký druh kávy se vám líbí. Dáváte přednost bohatému, ale ..

Pití kávy ve světě

Během více než tisícileté historie kávy si různé země a společnosti po celém světě vyvinuly širokou škálu rozmanitých zvyklostí při pití kávy. Vzorkování kávy, jak si různé kultury užívají, může představovat fascinující světové turné, které je ..

Základní pravidla degustace kávy

Stejně jako znalci kvalitního vína procházejí propracovaným rituálem, aby ochutnali a posoudili první sklenici z láhve, také odborníci na kávu provádějí pečlivý proces, aby posoudili jaká je kvalita kávových zrn. Tento proces je obecně označován jako ..

Kupte si espresso stroj pro přípravu kávy espresso doma

Není to tak dávno, milovníci espressa, kteří chtějí koupit espresso kávovar pro domácí použití, se museli spokojit se staromódním italským gadgetem na varnou desku známým jako „Moka pot“. Elegantní, retro-vypadající kovová směs, skládá se ze dvou komor ..